Lajme nga Lugina

Lëvizja për Reforma mban premtimet ndaj qytetarit të saj

Në seancën e fundit të Kuvendit Komunal është votuar edhe buxheti për vitin 2020. Në këtë buxhet për herë të parë janë paraparë edhe...

Karteli i drogës mësyn rajonin e policisë, disa të vrarë, rrëmbejnë...

Lufta me bandat e drogës në Meksikë vijon të shkaktojë viktima, madje shpesh edhe masakra me shumë policë të vrarë. Së fundmi, karteli më i...

Sporti

Pas dy golave të shënuara – Vedat Muriqi futet në formacionin...

Vedat Muriqi po vazhdon të shkëlqejë në Superligën e Turqisë. Sulmuesi shqiptar që luan te Fenerbahce ka treguar formë të lartë edhe në javën e...
2,275FansaPëlqeje

Postimet e Fundit

Opinione

Opinion: Përmes Bujanocit e Preshevës, përveq Autostradës e Hekurudhës është edhe...

Përmes Bujanocit e Preshevës, përveq Autostradës e Hekurudhës është edhe projekti i kanalit ujor të lundrueshëm. Tri komunat që aktualisht përfshin, nuk do të duhej...

OPINION: Japim tonën për të marrë një pjesë të trupit kombëtarë-ky...

Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Japim një pjesë të hapsirës son për të marrë një pjesë të së njëjtës hapsirë dhe trupit ton kombëtarë, nëse ky konsiderohet...

Rikthimi i kohëve të errëta

Pushteti absolut i injoranteve dhe i të korruptuarve, do të thoshte Sokrati, i vendosur përmes sistemit demokratik, është më i keq se çdo diktaturë. Nuk...