Ballina Autorët Postime nga admin

admin

5020 POSTIME 0 KOMENTET

Lëvizja për Reforma përfundon procesin zgjedhor në nëndegën e Raincës

Lëvizja për Reforma ka mbajtur zgjedhjet brendapartiake në nëndegën e saj në BL Raincë. Nëndegën LR-së në Raincë në 4 vjeçarin e ardhshëm do ta...

Kush është Salih Muatafa i arrestuari i parë i gjykatës speciale

Salih Mustafa, ish- shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitit të...

Policia zbulon gjashtë plantacione me kanabis në Koshare

Policia e Kosovës ka zbuluar gjashtë plantacione të mbjellura me kanabis në Koshare. Me urdhër të prokurorit bimët janë asgjësuar. “Raportohet se njësitë policore kanë zbuluar...

Në Serbi regjistrohen 81 raste të reja me COVID-19

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 81 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) ndërsa një person ka vdekur. Deri më...

Drita kërkon historinë në Ligën e Evropës, sonte përballët me klubin...

Kampioni i Kosovës, Drita, do të luajë sonte në raundin e tretë të Ligës së Evropës përballë Legia Varshavës. Tri herë kampioni i Kosovës vjen...

Publikohet shifra sa do të paguajë Atletico Madridi te Barcelona për...

Luis Suarez zyrtarisht largohet nga Barcelona dhe do të kalojë te Atletico Madridi. Konfirmimin e kanë dhënë të dyja klubet në faqet e tyre zyrtare. Gjithashtu...

Dërgohet në stacion policor një person nga Lipjani, dyshohet se bashkëjetoi...

Një person është shoqëruar në stacionin policor për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Bashkësia jashtëmartesore me personin nën moshën 16 vjeçare”. Rasti...

Nesër shkarkohet kryetari i Preshevës/LR së bashku me PDSH dhe PVD...

Shqiprim Arifi vetëm edhe sot do të jetë në krye të Komunës së Preshevës. Kjo për faktin se ish-partneri i tij i koalicionit, Sami...

Ushqimet në Shqipëri, më të shtrenjtat në rajon

Çmimet e ushqimeve në Shqipëri kushtojnë sa 81 për qind e mesatares së Bashkimit Evropian. Sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat, në krahasim me...

Ushqimet që s’duhet t’i hani kurrë në darkë, për të mirën...

Të gjithë e dinë se ka ushqime të caktuara që nuk duhet t’i hamë në mëngjes, por shumë nuk mendojnë aq gjatë kur bëhet...