Ballina Autorët Postime nga admin

admin

4924 POSTIME 0 KOMENTET

Kryetari Kuvendit Sami Salihu i shkruan Bankës Komerciale dhe Postës së...

Kryetari Kuvendit komunal të Preshevës Sami Salihu, për herë të dytë iu është drejtuar Bankës Komerciale dhe Postës së Serbisë për ndërmarrjee e masave...

Komuna e Preshevës shpall konkursin për OJQ

Komuna e Preshevë shpall konkurs publik për financimin e programeve vjetore dhe projekteve të shoqatave të qytetarëve, organizatave tjera joqeveritare dhe organizatave sportive me...

Çka parashehë Pako Emergjente “Presheva 2020”

Komuna e Preshevës ka prezantuar Pakon Emergjente "Presheva 2020", e cila është ndihmë për një numër të caktuar kategorive që kanë pësuar nga pandemia...

Fillon pagesa e ndihmës shtetërore prej 100 euro

Për qytetarëve të Sërbisë të cilët janë paraqitur për ndihmën shtetërore prej 100 eurove sot do të fillojë pagesa, e cila tashmë iu është...

Marreveshja e koalicionit “Alternativa e Bashkuar Shqiptare – Lugina e Bashkuar”

PVD, APN, PD, LR dhe LPD kanë nënshkruar marrëveshjen e koalicionit për zgjedhjet parlamentare të 21 Qersorit. Nënskrimi i koalicionit është bërë është bërë në...

Nga 1 Qershori Kosova mund të hap kufijtë tokësor e ajror,...

Pas fazës së dytë e cila hynë në funksion qysh sot, më 18 maj, ku edhe do të lehtësohen masat për disa nga bizneset...

OJQ “Vizioni” dhuron maska mbrojtëse Komunës së Preshevës

Sot gjate dites u takuam me kryetarin e kuvendit komunal te Presheves, njeherit i ndame maska mbrojtese per gjithe puntoret e administrates. Maskat mbrojtese te...

Gjermania hap kufijtë me disa vende fqinje

Ndalesat për udhëtime të paarsyetuara nga vendet e treta, ku hyn edhe Ballkani Perëndimor, zgjaten deri më 15 qershor. Gjermania ka vendosur të hapë gradualisht...

“Gurë, shishe, mjete piroteknike dhe gaz lotsjellës”/ Përleshje ndërmjet policisë dhe...

Policia malazeze hodhi gaz lotsjellës të mërkurën mbrëma për të shpërndarë grupe protestuesish në Nikshiq dhe Plevle, të cilët u përleshën me forcat e...

OKB jep alarmin: Koronavirusi po shkakton probleme në shëndetin mendor

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se koronavirusi “mund të mos zhduket kurrë”. Duke folur në një konferencë për media të mërkurën, drejtori për Emergjenca...