Ballina Autorët Postime nga admin

admin

5326 POSTIME 0 KOMENTET

Albin Kurti paralajmëron vizitë në SHBA

 Kryeministri Albin Kurti ka biseduar me seantoren ameriakne Joni Ernst. Kurti thotë se Ernst ka luajtur rol vendimtar në forcimin e Forcave tona të Sigurisë,...

Si raportuan mediat gjermane për zgjedhjen e Kurtit kryeministër

Rizgjedhjen e Albin Kurtit kryeministër, shtypi gjermanofon e sheh si “shpresë” për gjeneratën e re, por ai thekson edhe sfidën tjetër, pritshmëritë e mëdha...

Sot në Gjykatën Speciale seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Selimit...

Sot në Hagë do të mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit. Kështu është bërë...

“BE s’ka nevojë për Sputnik”/ Putin i përgjigjet komisionarit evropian: Është...

BE-ja nuk ka nevojë për Sputnik V dhe imunitetin në kontinentin e vjetër mund ta arrijë përmes produkteve europiane, deklaroi komisioneri i tregut të...

Prag lufte në brigjet e Turqisë? 14 flota detare mësyjnë në...

14 flota të gjendura papritur në Detin e Zi, kanë bërë që mediat turke të japin raportin se shpërthimi i një lufte ka shumë...

Kurti e pranon detyrën nga Hoti

Albin Kurti e ka pranuar edhe zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës nga Avdullah Hoti. Pranim-dorëzimi i detyrës është bërë me ceremoni zyrtare derisa mediat...

Masat e reja, kështu punohet nga nesër

Shtabi i Krizave për mbrojtjen e shëndetit të popullatës nga sëmundja infektive Covid-19, propozoi sot masa të reja për të luftuar epideminë, të cilat...

Protestë në Beograd kundër Albanofobisë: Stop rasizmu! Ndal racizmin

Për shkak të rritjes së albanofobisë nê Serbi, Gratë në të Zeza sot po organizojnë një aksion anti-racist, në rrugën Knez Mihallova në Beograd...

Reagon kryetari shtabit zgjedhor të LR

Bilbordat e vendosur nga Lëvizja për Reforma në hyrje të Preshevës nga Republika e Kosovës janë dëmtuar sot. Me këtë rast ka reaguar edhe kryetari...

Kryetari i LR-së Sami Salihu priti në vizitë Tahir Dalipin

Kryetari i Lëvizjes për Reforma Sami Salihu ka pritur në vizitë veprimtarin dhe personazhin që thuajse një jetë të tërë ia kushtoi përmisimit të...