Ballina Autorët Postime nga admin

admin

4992 POSTIME 0 KOMENTET

Eksperti amerikan thotë se fëmijët mund të përhapin coronavirusin ashtu si...

Fëmijët mund të jenë në gjendje ta përhapin COVID-19 po aq lehtë sa edhe një lloj tjetër të coronavirusit – gripin e zakonshëm, tha...

Dy raste pozitive me coronavirus te Atletico, para ndeshjes ndaj RB...

Atletico Madridi ka konfirmuar dy raste pozitive me coronavirus nga testimet e të shtunës. Siç njofton Sky Sports, dy të infektuarit janë duke qëndruar në...

Njerëzit të cilët ndihen ‘të stresuar fizikisht’ nga puna e tyre,...

Shkencëtarët kanë lidhur stresin në vendin e punës me plakjen e trurit dhe humbjen e kujtesës për herë të parë, sipas hulumtimeve të reja...

Një i vrarë dhe qindra të arrestuar nga protestat në Bjellorusi

Të paktën një person u vra, dhjetëra u plagosën, dhe më shumë se njëqind demonstrues u arrestuan të dielën në mbrëmje dhe herët të...

Presheva po bëhet vatër e CoVID-19: rritet ndjeshëm numri i të...

Komuna e Preshevës po bëhet vatër e CoVID-19. Në bazë të raportit ditor të CoVID ambulancës vetëm sot kanë dalur 12 pacientë pozitiv. Prej 28...

Sami Salihu takohet me ministrin Zemaj: koutoë e veçantë për specializimin...

Kryetari Kuvendit Komunal të Preshevë Sami Salihu gjatë takimit të sotëm me ministrin e shëndetësisë së Kosovës ka arritur të nxjerrë benificione të mëdha...

Italia dërgon ushtrinë në Sicili pasi qindra migrantë ikin nga karantina

Ministri i Brendshëm i Italisë, Luciana Lamorgese ka njoftuar planet për dërgimin e ushtrisë në Sicili pasi rreth 100 migrantë shkelën karantinën dhe ikën...

Covid-19: 6 raste pozitiv në Preshevë, raporti javor 18 pozitiv

Raporti i Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë për ditën e sotme (27.07.2020) mbi situatën rreth pandemisë konfirmon 6 të infektuar të ri nga komuna...

Shpenzimet e shumta të Capital T në klipin e këngës “C’est...

Rep-atisti  i njohur, Capital T, njihet për një stil të veçantë të veshjes, gjatë paraqitjeve të tij skenike. Në pothuajse secilin klip të këngëve të...

Qeveria me kërkesë zyrtare – i kërkon kompanisë Apple të njohë...

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një letre i është drejtuar drejtorit ekzekutiv të Apple, Tim Cook, duke kërkuar edhe...