Ballina Autorët Postime nga admin

admin

4992 POSTIME 0 KOMENTET

Çmimi i kripur/ BE përplaset me OBSH-në, nuk bien dakord për...

Bashkimi Evropian (BE) duket se nuk është i interesuar të sigurojë vaksina të mundshme ndaj COVID-19, përmes programit global “Covax”, që drejtohet nga Organizata...

Epidemiologu Kon: Beogradi, Presheva dhe Bujanoci me rrezikshmëri të lartë

Të dhënat e Covid bazës në Serbi dhe ato që vijnë nga terreni disi janë të ndryshme, por ato tregojnë se kulmi i epidemis...

Zyrtare: Nagip Arifi zgjidhet keyetar i Bujanocit

Me 25 vota PËR, asnjë KUNDËR dhe asnjë ABSTENIM, kryetari i Partisë Demokratike Dr.sc Nagip Arifi zgjedhet kryetar i ri i komunës së Bujanocit...

Vendimet pas shpalljes të situatës së jashtëzakonshme në Preshevë

Sot në mbledhjen e mbajtur të radhës së Shtabit për Situata të Jashtëzakonshme, pas një analize të thellë nga anëtarët e shtabit, merren këto...

Covid-19: Presheva shpallet me situatë të jashtëzakonshme

Shtabi komunal për situata të jashtëzakonshme ka shpallur situatën e jashtzakonshme në gjithë territorin e komunës së Preshevës. Këtë vendim Shtabi e ka marrë për...

Mosmarrëveshjet që po ndajnë udhëheqësit e BE-së/ Ç’ndodhi mes Merkel e...

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian u përpoqën të dielën për të tretën ditë radhazi të arrinin një marrëveshje stimulimi për të luftuar pasojat e koronavirusit,...

Zyrtarët gjermanë lusin Kongresin amerikan të ndalë planet e Trumpit

Drejtuesit e katër shteteve gjermane u kanë kërkuar ligjvënësve të Kongresit të SHBA-së, që të bllokojnë planet e presidentit amerikan, Donald Trump për të...

A po bëhet më infektues virusi? BBC: Rreziku nga mutacionet e...

Koronavirusi që po rrezikon botën tani nuk është i njëjtë me koronavirusin që u shfaq për herë të parë në Kinë, thotë BBC. Sars-Cov-2, emri...

Bota në “udhëkryq kritik”

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka paralajmëruar se bota është në një “udhëkryq kritik”, teksa bëri thirrje për model të...

Në Preshevë rritet numri i të infektuarve me Covid-19

Në Predhevë numri i të infektuarve me virusin Corona është rritur, ka bërë të ditur drejtori Shtëpis së Shëndetit në Preshevë Dr. Driton Salihu. Në...