Ballina Autorët Postime nga admin

admin

4844 POSTIME 0 KOMENTET

Albin Kurti do të takohet me Vuçiqin në këtë vend

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, do të takohet për herë të parë në muajin mars me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Albin Kurti...

Rama i ftohtë me Kurtin, Vuçiqin dikur e priste plot entuziazëm

Ende pa e marrë postin e kryeministrit, Albin Kurti, kishte treguar irritimin e tij lidhur me mënyrën se si Edi Rama po bashkëpunonte ngushtë...

Minishengen Ballkanik apo Makroshengen Shqiptar-Përplasja e parë në Tiranë mes kryeministrave...

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka dhënë përgjigje nëse nën drejtimin e tij Kosova do të bëhet pjesë e iniciativës rajonale...

Tensionohet situata në Tiranë: Albin Kurti anulon takimin me Erion Veliajn!

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka anuluar takimin me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, i cili ishte parashikuar të mbahej sot në mesditë. Zyrtarisht takimi...

Përfundon takimi Basha-Kurti: Do bashkëpunojmë për qytetarët

“Do bashkëpunojmë, për të mirën e qytetarëve. Do të jemi në shërbim të tyre, për të ngritur mirëqenien”, kështu u shpreh kryeministri i Kosovës...

Meta pas takimit me Kurtin: Shpresoj që qeveria e tij të...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka uruar kryeministrin Albin Kurti për marrjen e detyrës së re si udhëheqës i ekzekutivit. “Është kënaqësi e veçantë....

Takim kryeministrash/ Rama: Po s’realizuam lëvizjen e plotë të njerëzve, s’e...

Pas mbërritjes së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Tiranë, ky i fundit dhe homologu i tij, Edi Rama ndodhen në një konferencë të...

Meghan dhe Harry e kanë planin për të fituar shuma të...

Kompania Sheeraz, e cila pretendon se i ka bërë të popullarizuar anëtarët e familjes Kardashian, raportohet se do të punojë për të lansuar markën...

Grenell i reagon Veselit: Kadri, Albin Kurti ka të drejtë

Përfaqësuesi special i SHBA-ve, Richard Grenell, përmes një postimi në rrjetin e tij social në Twitter, i është drejtuar Kadri Veselit se SHBA kërkojnë...

Shuarja e “Këngëtares së Shekullit”, kush ishte Nexhmije Pagarusha

Bilbili i muzikës shqipe ka vdekur në moshën 86-vjeçare. Ajo njihet si ndër këngëtaret shqiptare me zërin më të veçantë dhe më të fuqishëm që...