Ballina Autorët Postime nga admin

admin

5252 POSTIME 0 KOMENTET

SHBA nuk ruan më vaksinat kundër COVID-19 për dozën e dytë,...

Shtetet e Bashkuara njëkohësisht do të shpërndajnë sa më shumë që munden vaksina kundër COVID-19, pra cilëndo që e kanë në dispozicion – duke...

Si t’i zieni perimet dhe të ruhen përbërësit ushqyes maksimalisht

Për t’i shfrytëzuar sa më mirë përbërësit ushqyes nga perimet dhe që ajo të mbajë ngjyrën e bukur, është e nevojshme të dini disa...

Del në shitje shtëpia e Naya Rivera, gjashtë muaj pasi aktorja...

Naya Rivera është aktorja amerikane, e cila rreth gjashtë muaj më parë ndërroi jetë. Fillimisht u raportua se trupi i saj është zhdukur në liqenin...

Nga të dështuar në favorit – arsyet se pse Barcelona po...

Barcelona ka ndryshuar në ndeshjet e fundit. Skuadra e Ronald Koeman u fut e frikësuar në janar, por duke parë ndeshjet e fundit, lirisht...

Suarez vë rekord të ri te Atletico pas golit ndaj Alavesit

Luis Suarez vazhdon të bëhet gjithnjë e më i pëlqyer ndër tifozët e Atletico Madridit me golat vendimtar që është duke i shënuar. Sulmuesi uruguaian...

Ku është miliarderi kinez Jack Ma? Kritikoi qeverinë kineze, themeluesi i...

Miliarderi kinez Jack Ma, nuk është shfaqur në publik për më shumë se dy muaj duke nxitur spekulime se ai mund të jetë “zhdukur”. Themeluesi...

Australia ndryshon tekstin e himnit kombëtar

Një ndryshim i vogël me ndikim të madh: me fillimin e vitit të ri Australia ndryshon tekstin e himnit kombëtar si një shenjë vlerësimi...

Mërgata sërish thyen rekordin e dërgesave, deri në muajin nëntor në...

Mërgata e Kosovës pavarësisht pandemisë COVID-19, ka vazhduar të dërgoj para në drejtim të vendit tonë. Të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovës për muajin...

Më mirë mësohet dhe punohet me muzikë; jo secila melodi është...

Njohja me muzikën begaton jetën emocionale duke e zhvilluar të menduarit dhe aftësitë punuese Muzika, shpesh ka forcë më të madhe se fjala. Ajo është...

Aksesorët në vlerë prej afro 26 mijë eurosh të Leonorës

Leonora Jakupi me vite të tëra vazhdon të jetë e pranishme në skenën muzikore shqiptare, ndërsa pos muzikës, ajo çmohet edhe për dukjen e...