Ballina Autorët Postime nga admin

admin

5292 POSTIME 0 KOMENTET

Rrahje midis migrantëve dhe policisë në Sarajevë

Forcat policore u desh të ndërhyjnë të mërkurën në mbrëmje për të qetësuar incidentet që shpërthyen në një nga qendrat për pritjen e migrantëve...

Kikirikët e zierë, të cilët merren nën mbikëqyrje mjekësore, mund të...

Ngrënia e kikirikëve të zier në ujë të mund të zvogëlojnë rrezikun nga reagimet e rrezikshme për jetën te ata të cilët janë alergjikë...

Bitcoin në ‘krizë’, vazhdon rënia e vlerës së kriptovalutës

Bitcoinit gjatë javës së fundit ka pësuar rënie të dukshme të vlerës. Sipas CoinMarketCap, përcjell Telegrafi, vlera aktuale e kësaj kriptovalute është nën nivelin e...

Bota ka mbi 25 milionë raste aktive me coronavirus

Aktualisht ka 25,359,612 raste aktive me coronavirus në botë dhe gjithsej 97,325,443 persona deri më tani janë infektuar, sipas portalit statistikor worldometer. Kjo do të thotë...

Edhe 166 specializantë të rinj do të nisin shkollimin specialistik

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka pritur sot në takim një grup të specializantëve të cilët kanë nënshkruar kontratat për të vazhduar...

Dua Lipa flet për mundësitë e kufizuara në Kosovë për t’u...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka qenë e ftuar së fundmi në një emisionin e famshëm të Jimmy Fallon. Përmes një lidhje direkte,...

OBSH: Varianti i ri i COVID-19 gjendet në 60 shtete

Varianti i coronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar është zbuluar në të paktën 60 vende, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë, dhjetë më shumë se një...

Si do t’ia dorëzojë Trump ‘valixhen bërthamore’ Bidenit, pasi personalisht nuk...

Presidenti Donald Trump nuk do të jetë i pranishëm të mërkurën për të parë se si pasardhësi i tij Joe Biden do të bëjë...

Fruta agrumesh dimri që djegin dhjamin, rregullojnë gjendjen shpirtërore dhe më...

Mbrojtja e sistemit tuaj imunitar gjatë muajve të dimrit është shumë e rëndësishme. Tani, me praninë e coronavirusit kjo vetëm se është bërë edhe më...

Parandalimi i përhapjes së coronavirusit, Gjermania para ndalim-qarkullimit?

Para takimit të kancelares Angela Merkel me kryeministrat e landeve, në Gjermani po debatohet ashpër ndalimi i qarkullimit, që nënkupton një ndërhyrje tjetër masive...