Ballina Lajme Del në shitje shtëpia e Naya Rivera, gjashtë muaj pasi aktorja ndërroi...

Del në shitje shtëpia e Naya Rivera, gjashtë muaj pasi aktorja ndërroi jetëv

6

Naya Rivera është aktorja amerikane, e cila rreth gjashtë muaj më parë ndërroi jetë.

Fillimisht u raportua se trupi i saj është zhdukur në liqenin Piru, derisa orë më pas u kuptua lajmi i trishtë për Rivera, shkruan Mirror.

Ajo ndërkohë së bashku me bashkëshortin dhe djalin e saj jetonte në një shtëpi në Los Angeles, e cila tashmë është dalë në shitje.

E blerë nga ana e saj në vitin 2018, aktorja kishte shpenzuar 2.6 milionë dollarë për rezidencën me katër dhoma gjumi dhe tre tualete.

Me disa renovime që familja e tyre kishin bërë, po e njëjta është dalë në shitje me vlerë prej 2.7 milionë dollarë.Vlen të përmendet se Naya ka investuar edhe në dekoret e jashtme të shtëpisë, një pishinë dhe kopsht.