Ballina Lajme Dërgohet në stacion policor një person nga Lipjani, dyshohet se bashkëjetoi me...

Dërgohet në stacion policor një person nga Lipjani, dyshohet se bashkëjetoi me një të mitur

19

Një person është shoqëruar në stacionin policor për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Bashkësia jashtëmartesore me personin nën moshën 16 vjeçare”.

Rasti ka ndodhur në komunën e Lipjanit.

“Është shoqëruar në stacion policor i dyshuari mashkull kosovar për kryerje të veprës së lartëcekur. Në lidhje me rastin është kontaktuar edhe prokurori me vendim të të cilit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.