Ballina Lajme Formacionet e mundshme: Chelsea kërkon kualifikimin ndaj Rennes

Formacionet e mundshme: Chelsea kërkon kualifikimin ndaj Rennes

8

Chelsea është mysafir i Rennes në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Blutë janë në krye të Grupit E me shtatë pikë (aq sa ka edhe Sevilla, një pozitë më poshtë) ndërsa i kanë fituar dy dhe kanë barazuar në një takim.

Rennes ka arkëtuar vetëm një pikë nga tri xhirot e mëparshme, ashtu që e ka rastin e fundit që të nxjerrë rezultat pozitiv.


Formacionet e mundshme

Rennes: Gomis; Traore, Aguerd, Da Silva, Truffert; Nzonzi, Camavinga, Bourigeaud; Doku, Guirassy, Terrier.

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Zouma, Silva, Chilëell; Kovacic, Jorginho, Mount; Ziyech, Abraham, Werner.


Ndeshja e tjetër e Grupit E zhvillohet me fillim nga ora 18:55 ndërmjet Krasnodar dhe Sevillas.