Ballina Sport Japonia e dëshiron Wengerin

Japonia e dëshiron Wengerin

11

Kombëtarja e Japonisë e dëshiron Arsene Wengerin si trajner të saj, shkruan Daily Mail. 

Wenger u largua nga Arsenali në fund të këtij stinori pas 22 viteve, dhe menjëherë është lidhur me Real Madridin, PSG-në dhe Milanin kohën e fundit, transmeton Gazeta Express.

Ndërkohë Japonia e dëshiron me ngulm 68-vjeçarin që ta marrë detyrën e trajnerit. Francezi pritet të marrë një skuadër, nëse nuk arrin të vendos para fillimit të këtij stinori atëherë gjasat që ai të pensionohet nga futbolli janë të mëdha.