Ballina Lajme Presheva solidarizohet me Shqipërinë (foto)

Presheva solidarizohet me Shqipërinë (foto)

127

Qytetarët e Luginës së Preshevës kanë mbajtur tubimin solidarizues në shenjë rrespekti pë viktimat në Shqipëri pas tërmetit të para dy ditëve.

Tubimi solidarizues është mbajtur nën organizimin e OVL dhe të gjitha subjekteve politike nga Lugina e Preshevës.

Më herët ka qenë e paraparë që për festën e 28 Nëntorit Lugina e Preshevës festën ta shëndrrojë në protestë por tragjedia e ndodhur në Shqipëri, bëri që Këshilli Organizativë të organizojë tubim solidarizues.