Ballina Lajme Sami Salihu (LR) uron Albin Kurtin për rezultatin zgjedhor

Sami Salihu (LR) uron Albin Kurtin për rezultatin zgjedhor

9

Kryetari i Lëvizjes për Reforma në Preshevë Sami Salihu, nëpërmjet rrjetit social facebook ka uruar Albin Kurtin dhe LVV për rezultatin e djeshëm zgjedhor në Kosovë.

Salihu, ka uruar për suksesin e qeveris së ardhshme ashtu si rezultatin zgjedhor.

“Urime fitoren në këto zgjedhje z. Albin Kurti. Dje qytetarët votuan në mënyrë masive për listën e Vetvendosjes dhe dua që të shprehë urimet e mia më të përzemërta dhe suksese në punët që e presin qeverin e re, që shpresoj të ketë suksesin ashtu si rezulatatin zgjedhor. Vlerësime partive tjera për një maturi për të cilën besoj Kosova është shembulli më i mirë në rajon 🇽🇰”